Vaše představa, naše realizace, Vaše spokojenost

FAQ

Nejčastější dotazy

 

Chci si nechat potisknout tričko, jakou mám zvolit technologii potisku?

Pro jednoduché potisky jednobarevným textem či nenáročným jednobarevným motivem je nejvhodnější tisk „řezanou grafikou“. Je tedy vhodný například pro potisk pracovních oděvů jednoduchým logem, či názvem firmy. Pro větší počty je vhodné zvolit sítotisk

Záleží nějak na typu potiskovaného textilu?

Potisknout se dá téměř vše. Pokud zvolíte textilie z naší nabídky (jedná se o cca 100 renomovaných světových výrobců a vybere si zde opravdu každý), je výhodou, že výrobce, kterého Vám doporučíme, máme již vyzkoušeného. V případě, že si dodáte vlastní textil, nemůžeme Vám garantovat jeho kvalitu.

 

Jsou potisky dostatečně trvanlivé?

Potisky na textilu jsou celkem mechanicky i barevně odolné. Nicméně na otázku trvanlivosti není jednoduchá odpověď. Záleží na způsobu nošení a způsobu praní. Pokud chcete zachovat potisk dlouhodobě pěkný, je vhodné trička prát naruby při teplotě 30°C. Předejdete tak v pračce poškození potisku například zipem společně prané mikiny. Mírnému popraskání potisku se ale nevyhnete, toto popraskání je dáno samotnou technologií, kdy se barva potisku snaží kopírovat strukturu textilu. Technologie, které používáme jsou profesionální a i materiály jsou nejvyšší kvality

 

Mám vlastní námět na potisk, v jakém formátu a rozlišení jej mám poslat?

Pro potisk triček a keramiky můžete poslat například fotografii tak, jak byla pořízena přímo fotoaparátem. Nicméně kvalita potisku bude odpovídat kvalitě samotné fotografie. Postačí tedy i obyčejný jpeg s rozlišením 2Mpx jaké poskytují i nejlevnější fotoaparáty. Pokud jste si vytvořili grafiku vlastní v nějakém programu, doporučujeme pro běžný potisk trička přes prsa rozlišení alespoň 1280 x 1024 px peo bitmapové formáty. Jestliže chcete použít nějaký složitější motiv, který využívá průhlednost, můžete použít i formáty GIF, lépe však PNG. Nejlepších výsledků samozřejmě dosáhnete nějakým formátem vektorové grafiky ideálním může být například PDF.

 

Za jak dlouho budu mít tričko hotové?

Zakázky se snažíme vyřídit co nejrychleji od jejich závazného objednání. S ohledem na počet objednaných kusů a skladové zásoby, složitost potisku, způsobu dodání by zpravidla měl zákazník své zboží obdržet do jednoho týdne od jeho objednání. V případě firemních zakázek je termín vždy otázkou dohody.

 

Chtěl bych si nechat potisknout hrneček, či půllitr, co k tomu potřebuji?

Keramiku Vám dodáme podle přání z našeho katalogu. Potisk Vámi dodané keramiky je možný jen po dohodě, kdy musí keramika splňovat některá kriteria, aby byl potisk technologicky možný. Na bílou keramiku tak můžeme využít sublimační potisk, kdy se obrázek stane trvalou součástí glazury. Pro barevnou keramiku je pak možné použít z důvodu nutnosti podtištění bílého podkladu digitální potisk, který je tepelně zafixován na povrch předmětu. Tím je zaručena vysoká mechanická odolnost potisku.

 

Jaké je minimální množství pro potisk nebo polepy?

Potisky triček, keramiky jsou možné již od jediného kusu za velice příznivé ceny (viz ceník). U výroby samolepek a polepů je zakázka individuální a minimální počet se odvíjí podle použité technologie. Velkoplošné polepy jsou možné samozřejmě již od jediného kusu, u výroby samolepek je minimální počet dán jejich rozměrem a použitou technologií. Cenu a minimální počet vám rádi sdělíme na dotaz.

 

Mám vlastní grafický návrh potisku v nízkém rozlišení, je možné jej vytisknout?

Zpravidla ano. Pokud se nejedná o nekvalitní fotografii v nízkém rozlišení, kterou už nelze žádným způsobem obnovit většinu grafiky jsme schopni upravit tak, aby byla vhodná k potisku.

 

Mám jen hrubou představu motivu, jste schopni mi ji vytvořit? Kolik mě to bude stát?¨

Ano, naši grafici jsou schopni v\tvořit jakýkoli motiv podle přání zákazníka. Tedy podle hrubého náčrtku či popisu představy udělat první návrhy a následně se společně se zákazníkem dopracovat k finálnímu produktu. Nicméně cenu není možné stanovit paušálně. Odvíjí se individuálně podle složitosti zpracované zakázky či použitých postupů a bude tedy sjednána při závazném zadání objednávky.

 

Jsou motivy, které mi odmítnete zpracovat?

Naprostou většinu motivů zadaných zákazníkem zpracujeme. Nicméně existují případy, kdy si vyhrazujeme právo z etických, morálních i důvodů, kdy by byl potisk v rozporu s platnými zákony, odmítnout zakázku zpracovat. Rozhodně proto odmítáme výrobu polepů a potisků různých extremistických hnutí. Ve vyjímečných případech, kdy bude výrobek prokazatelně sloužit ke sběratelským, filmovým a jiným podobným účelům můžeme motiv po vzájemné dohodě zpracovat.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode